RCMM056201JKS14
DataSheet
RCMM056201JKS14 PDF
Type Description
Series:RCMM
Package:Bag
Part Status:Active
Resistance:6.2 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm)