KNP1WSJR-52-27R
Description
RES WW 1W 5% AXIAL
DataSheet
KNP1WSJR-52-27R PDF
Type Description
Series:KNP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:27 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)