Y00149K42800B9L
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
RES 9.428K OHM 1/5W 0.1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
Y00149K42800B9L PDF
Type Description
Series:VMTA55
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:9.428 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±8ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)