ERC65392R00FKEK500
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
ERC-65-500 392 1% T-1 EK E3
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
ERC65392R00FKEK500 PDF
Type Description
Series:ERC
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:392 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)