
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SQP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 30W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.709" x 0.670" Rectangular x 3.031" L (18.00mm x 17.00mm x 77.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of SQP30AJB-15R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 1/2W 1% AXIAL
RES MF 1/2W 0.1% AXIAL
ERC-55 58.3K .1% T-2 RNC55H5832B
MEMS OSC XO 6.0000MHZ H/LV-CMOS
RES 30W 5% AXIAL
PCB TERMINAL
TD231-1002S=TDAR 1-10S M83726/31