
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FMP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 191 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of FMP200FRF52-191K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55 3.32K 1% T-2 RNC55H3321FR
SFERNICE FIXED RESISTORS
ERC-50 274 1% T-9 RNC50J2740FS R
JUMPER-H1503TR/A3049G/H1501TR12"
M55342K 100PPM 1005 10K 0.1% R T
RES MF 2W 1% AXIAL
CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC RAD