SQM200JB-3K3
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES WW 2W 5% TH
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SQM200JB-3K3 PDF
Type Description
Series:SQM
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:3.3 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Ceramic
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.433" L x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.846" (21.50mm)