ERL0748K700FKEA500
Description
ERL-07-500 48.7K 1% T-1 EA E3
DataSheet
ERL0748K700FKEA500 PDF
Type Description
Series:ERL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:48.7 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)