RCMM101602GKS09
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RCMM101602GKS09 PDF
Type Description
Series:RCMM
Package:Bag
Part Status:Active
Resistance:16 kOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.244" Dia x 0.630" L (6.20mm x 16.00mm)