MOF3WVJT-77-22R
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES 22 OHM 3W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MOF3WVJT-77-22R PDF
Type Description
Series:MOF
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:22 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)