CFR200J3K9
Description
RES 3.90K OHM 2W 5% AXIAL
DataSheet
CFR200J3K9 PDF
Type Description
Series:CFR200, Neohm
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:3.9 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:0/ -450ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)