
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PC-58 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±260ppm/°C |
| Operating Temperature: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Size / Dimension: | 0.438" L x 0.313" W (11.13mm x 7.95mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.469" (11.91mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 105 |
Current price of R3J1R0E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-50 150K .1% T-9 RNC50J1503BR
ERC-55-200 60.4K 1% T-1 RNC60K60
RES 1.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
RES 59 OHM 3W 1% WW AXIAL
IC REG CTRLR MULT TOP 16TSSOP
RES 78.7 OHM 0.5% 1W 2512
RES 1 OHM 3W 5% RADIAL