FMP200FRF52-470K
Description
RES MF 2W 1% AXIAL
DataSheet
FMP200FRF52-470K PDF
Type Description
Series:FMP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:470 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)