
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 35.7 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.1W, 1/10W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of RNR50H3572FSRE831 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 1/4W 1% AXIAL
RES 110 OHM 0.005% 1W AXIAL
RES MF 1W 1% AXIAL
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V
ERC-50-31 35.7K 1% T-2 RNR50H357
VEGA - VE12 DERIVATIVE MPPT TO W
24-FIBER OM4 HD FLEX INDOOR SMAL