FMP200FBE52-52R3
Description
RES MF 2W 1% AXIAL
DataSheet
FMP200FBE52-52R3 PDF
Type Description
Series:FMP
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:52.3 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)