MFP25SBRD52-2K16
Description
RES MF 1/4W 0.1% AXIAL
DataSheet
MFP25SBRD52-2K16 PDF
Type Description
Series:MFP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:2.16 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)