ERL32118R00FKEK500
Description
ERL-32-500 118 1% T-1 EK E3
DataSheet
ERL32118R00FKEK500 PDF
Part Status:Active
Resistance:118 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)