Y1749800R000B0L
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
RES 800 OHM .3W .1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
Y1749800R000B0L PDF
Type Description
Series:HZ
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:800 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.375" Dia x 0.625" L (9.53mm x 15.88mm)