
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MFR |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 24.3 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of MFR100FTF52-24R3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-65 787K 1% T-9 RNC65J7873FR
RES THICK FILM AXIAL
ERC-50-500 184 .1% T-9 EK E3
OPTOISO 5.3KV 4CH TRANS 16SMD
AC/DC CONVERTER 8V 5V 3.30W
RES MF 1W 1% AXIAL
FIXED IND 33UH 1.33A 222 MOHM