
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PNPV |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.1 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 7W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of PNP7WVJT-91-9R1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 3W 1% AXIAL
SFERNICE FIXED RESISTORS
RES MF 2W 5% AXIAL
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 1206
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
RES WW 7W 5% AXIAL
CONN PLUG HSG MALE 55POS INLINE