ERC55237K00DKEA600
Description
ERC-55-600 237K .5% T-1 EA E3
DataSheet
ERC55237K00DKEA600 PDF
Part Status:Active
Resistance:237 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)