
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.09 kOhms |
| Tolerance: | ±0.25% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of RNF14CTD9K09 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-50 4.99K .1% T-2 RNC50H4991B
ERC-55-65 37.4 1% T-2 RNC55H37R4
RES 175.84 OHM 0.3W 0.02% RADIAL
RES 23.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL
IC DRIVER 1/0 8SOIC
RES 9.09K OHM 1/4W .25% AXIAL