
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MFR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.65 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of MFR25SFRF52-1R65 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES THICK FILM AXIAL
RES 12.5 OHM 1W 0.1% RADIAL
ERC-55-600 9.09K .5% T-2 EK E3
RES 1.05K OHM 1/2W 1% AXIAL
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 133.33333MHZ LVCMOS
RES MF 1/4W 1% AXIAL