HHV-50FT-52-909K
Description
RES MF 1/2W 1% AXIAL
DataSheet
HHV-50FT-52-909K PDF
Type Description
Series:HHV
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:909 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)