
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KNP |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 27 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of KNP100JT-73-27R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-70 8.06K .1% T-2 RNC70H8061B
ERC-65 12.7 1% T-2 RNC65H12R7FR
RES 32.65K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
RES 36 OHM 2W 5% AXIAL
RES WW 1W 5% AXIAL
TERM BLK 8POS SIDE ENTRY 5MM PCB
PG 29 MULTI CABLE PA/TPE/BE