CFR50J68K
Description
RES 68.0K OHM 1/2W 5% AXIAL
DataSheet
CFR50J68K PDF
Type Description
Series:CFR50, Neohm
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:68 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:0/ -450ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)