Y005810K0000D19L
Description
RES 10K OHM 0.3W 0.5% AXIAL
DataSheet
Y005810K0000D19L PDF
Type Description
Series:VTA
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:10 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±8ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)