FMF50SFRF52-47R
Description
RES MF 1/2W 1% AXIAL
DataSheet
FMF50SFRF52-47R PDF
Type Description
Series:FMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:47 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)