FMP200FRE52-1K21
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES MF 2W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
FMP200FRE52-1K21 PDF
Type Description
Series:FMP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1.21 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)