
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PGM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 30 Ohms |
| Tolerance: | ±10% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | -80/ +500ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia x 0.717" L (5.00mm x 18.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of PGM2WSKB-30R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES MF 1W 1% AXIAL
ERC-55 14 .5% T-2 RNC55H14R0DS R
ERC-70 2.26K 1% T-9 RNC70J2261FR
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
RES 30 OHM 2W 10% RADIAL
FUSENH3ARS110800A690VAC 200KA AC
TERM BLOCK 5POS 45DEG 15MM PCB