
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ERC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 866 Ohms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ERC55866R00FEEK600 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-50 1K 1% T-2 RNC50H1001FR RE
RES 5% 1/4W AXIAL
ERC-65-500 1.82M .1% T-2 EK E3
M55342H 50PPM 0402 301 1% T TI
RES 20.8K OHM 0.25% 1/8W 1206
ERC-55-600 866 1% T-9 EK E3
ANVIL, COMBINATION SPECIAL