ON1535E-R58
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
Description
RES 15K OHM 5% 2W AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
ON1535E-R58 PDF
Type Description
Series:Little Rebel® ON
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:15 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:-450ppm/°C
Operating Temperature:-
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)