MAY43R488T
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
Description
RES 43.488 OHM 0.01% 0.3W RADIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MAY43R488T PDF
Type Description
Series:MA
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:43.488 Ohms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:-
Temperature Coefficient:±2.5ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):0.335" (8.50mm)