ERL62240K00JKCP2
Description
ERL-62-2 240K 5% T-1 R55
DataSheet
ERL62240K00JKCP2 PDF
Part Status:Active
Resistance:240 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)