ERC552K1300BEEK600
Description
ERC-55-600 2.13K .1% T-9 EK E3
DataSheet
ERC552K1300BEEK600 PDF
Type Description
Series:ERC
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:2.13 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)