MFP200BBD73-22K9
Description
RES MF 2W 0.1% AXIAL
DataSheet
MFP200BBD73-22K9 PDF
Type Description
Series:MFP
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:22.9 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)