
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NSM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 12 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Inductive, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.043" (26.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of NSM500JB-12R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55-200 1.8K .5% T-1 RNC60K18
ERC-55 49.9K .5% T-2 RNC55H4992D
ERC-50-500 422K .1% T-9 EB E3
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ LVCMOS
RES WW 5W 5% TH