OM9125E-R58
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
Description
RES 9.1K OHM 5% 1W AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
OM9125E-R58 PDF
Type Description
Series:Little Rebel® OM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:9.1 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:-450ppm/°C
Operating Temperature:-
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.472" L (5.00mm x 12.00mm)