
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CF |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.8 kOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Carbon Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | 0/ -400ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of CF14GT1K80 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55-200 6.98K .5% T-2 RNC60H6
ERC-55-200 56.9K .5% T-2 RNR60H5
ERC-50-500 6.65K 1% T-2 EB E3
RES 2.7K OHM 7W 10% AXIAL
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ HCSL
RES 1.8K OHM 1/4W 2% AXIAL
DTS26Z15-15SA-3028