
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PSP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 15 kOhms |
| Tolerance: | ±10% |
| Power (Watts): | 9W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.354" Square x 1.496" L (9.00mm x 38.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of PSP900KB-15K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55 732K .1% T-9 RNC55J7323BS
ERC-55 38.3K .5% T-2 RNC55H3832D
ERC-55-200 510 1% T-1 RNC60K5100
RES SMD 10 OHM 1% 1/10W 0603
MEMS OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
RES 15K OHM 9W 10% AXIAL
CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 1210