ERC5530K100BEEB600
Description
ERC-55-600 30.1K .1% T-9 EB E3
DataSheet
ERC5530K100BEEB600 PDF
Part Status:Active
Resistance:30.1 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)