
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCMM |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 7.87 kOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of RCMM027871GKS14 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55-200 10K .5% T-2 RNC60H100
ERC-50-31 21.3K .1% T-9 RNC50J21
ERC-55-65 20.5 1% T-2 RNC55H20R5
CAP ALUM POLYMR 560UF 20% 2V SMD
SFERNICE FIXED RESISTORS
CAP ALUM 12000UF 20% 6.3V RADIAL
TERM BLK 12P TOP ENT 5.08MM PCB