MFR50SFTE52-649R
Description
RES MF 1/2W 1% AXIAL
DataSheet
MFR50SFTE52-649R PDF
Type Description
Series:MFR
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:649 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
Y1748123R240T9L
Y1748123R240T9L
RES 123.24 OHM .3W .01% RADIAL
HHV1WSFT-73-2M7
HHV1WSFT-73-2M7
RES MF 1W 1% AXIAL
91J820
91J820
RES 820 OHM 5% 1.5W AXIAL
AC/DC CONV 8V/18V 45W
SiT3373AC-2E9-33NB223.000000Y
SiT3373AC-2E9-33NB223.000000Y
XTAL OSC VCXO 223.0000MHZ LVDS
125488
B401 7X10 BLK/BLU/WHT AVISO SOLO
MFR50SFTE52-649R
MFR50SFTE52-649R
RES MF 1/2W 1% AXIAL