RSF3JT13R0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
RES 13 OHM 3W 5% AXIAL
DataSheet
RSF3JT13R0 PDF
Type Description
Series:RSF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:13 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)