Y09443R30000B9L
Description
RES 3.3 OHM 10W 0.1% RADIAL
DataSheet
Y09443R30000B9L PDF
Type Description
Series:VCS332
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:3.3 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):10W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-
Package / Case:Radial - 4 Leads
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Height - Seated (Max):1.024" (26.01mm)