RNC50H4320DSRE7
Description
ERC-50 432 .5% T-2 RNC50H4320DS
DataSheet
RNC50H4320DSRE7 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:432 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:S (0.001%)