
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 40 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 300 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 7W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ±90ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.343" Dia x 1.280" L (8.70mm x 32.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 47JR30E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERL-05-500 1.27K 1% T-1 EB E3
RES 82 OHM 5W 5% AXIAL
ERC-55-200 115K 1% T-2 RNC60H115
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
DIODE ZENER 6.8V 1W DO213AB
7W 0.3 OHM SILICONE 5%