FM0207FTE52-47K
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
Description
RES MF 0.6W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
FM0207FTE52-47K PDF
Type Description
Series:FM0
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:47 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)