KNP3WSJT-73-6R2
Description
RES WW 3W 5% AXIAL
DataSheet
KNP3WSJT-73-6R2 PDF
Part Status:Active
Resistance:6.2 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)