
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VCS202 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 5 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Current Sense, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature: | - |
| Package / Case: | Radial - 4 Leads |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.240" L x 0.177" W (31.50mm x 4.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512" (13.00mm) |
| Number of Terminations: | 4 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of Y09410R00500F0L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERC-55-500 1.5K 1% T-2 EB E3
ERC-55-500 1.96M 1% T-2 EK E3
ERC-65 4.7K .1% T-9 RNC65J4701BR
RES 0.005 OHM 2W 1% RADIAL